SK Roudnice nad Labem- FK Lovosice 3:3 2:1

autor: DENÍK

Na zasněžené umělce remizovala Roudnice s divizními Lovosicemi 3:3. Dvoubrankové vedení neudržela.

17. kolo | Sobota 23.02.2013, 11:00 | UMT Roudnice nad Labem

SK Roudnice nad Labem- FK Lovosice 3:3 2:1

Branky: 20. Nádeníček, 45. Brandejs, 58. Svátek – 18. Tichý, 70. Valenta, 75. Macháček.
Rozhodčí: Hamšík.

Diváci: 40

SK Roudnice nad Labem: Roudnice: Rohlíček (Pechatý) – Chalupa, Soukup, Kučera, Nádeníček – Brandejs, Bíro, Mareš, Kešner – Brožík, Müller (Svátek)

FK Lovosice: Vavrek (46. Marek) – Hušek, Obrtlík, P. Stejskal, T. Hrdý (46. Perkner) – Banda (65. Krpeš), Macháček, Beran, Faust – Tichý, Valenta.

Komentář
Na zasněženém hřišti prohrávali, pak vedli o dva góly, aby nakonec remizovali. Fotbalisté třetiligové Roudnice se rozešli smírně s divizními Lovosicemi.

Domácí, kterým chyběli mj. Medek, Macháček, mohli poprvé skórovat, když Chalupa obešel gólmana, ale jeho střela z úhlu neměla potřebnou razanci ani přesnost. O chvíli později pálil Nádeníček mimo. Na druhé straně byl Tichý přesnější a Lovosice se dostaly do vedení. Z něj se ale dlouho neradovaly. Ve 20. minutě po rozehrané standardní situaci dorážel Nádeníček – 1:1. V poslední minutě prvního poločasu dostal pěkný míč do běhu Brandejs, zasekl si a levačkou prostřelil hostujícího gólmana podruhé.
V 53. minutě dostali Lovosičtí po zákroku Pechatého výhodu pokutového kopu, roudnický gólman ale pokus P. Stejskala vystihl. Na druhé straně vyslal Kešner Svátka, který se v koncovce nemýlil.
O dvougólové vedení domácí přišli v průběhu pěti minut. Nejprve unikl roudnické obraně Valenta a prostřelil Pechatého, čtvrthodinky před koncem si narazil míč se spoluhráčem Macháček a srovnal. V 82. minutě našel náruč domácího gólmana Valenta a roudnický Soukup neměl těsně před závěrečným hvizdem srovnaná mířidla.

Ohlasy

Pavel Janeček (trenér Roudnice): Na hráče jsem trošku naštvaný. Hráči lehkomyslně zahazovali gólové příležitosti, neměli vůli po vítězství. Místo toho, abychom vyhráli třeba 5:1, tak to skončilo 3:3. Chyběla mi tam chuť dát další góly. Tu měly na konci Lovosice, a proto nám ty branky daly. Druhá půle byla z naší strany bezstarostná. Hrát jsme chtěli i na tom sněhu. Do soutěže je 14 dní, nevíme, jak to bude s počasím dál. Když už nic, tak to alespoň splnilo kondiční trénink.

Antonín Marčaník (trenér Lovosic): Ten výsledek je pro kluky povzbuzením. Nevzdali to a jezdili až do konce. Řekl bych, že jsme měli i víc šancí. Terén byl těžký, ale ani my jsme neuvažovali o tom, že by se nehrálo. Vždyť v podstatě za chvíli se začíná jarní část soutěže, času moc není. Chtěli jsme hrát za týden generálku s Českou Lípou na přírodní trávě, ale asi to nevyjde. Dnes chyběli zranění a nemocní Bukač, Janů, Caitaml a Trnka. V zimě jsme ještě nehráli ve stejném složení.