Sobota v Peruci patřila dožínkovým slavnostem

Dožínkové věnce, tradiční kroje, regionální výrobky a mnoho dalšího nechybělo na jedenáctých Krajských dožínkách, které jsou každoročním svátkem všech zemědělců a připomínkou důležitosti půdy pro člověka. Dožínkové veselí odstartovalo před polednem tradičním průvodem.

Oslavit konec žní dorazil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou, radní pro zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová, náměstek hejtmana Stanislav Rybák, starostové okolních obcí i představitelé organizátorů a sponzorů.

„Stejně jako v letech předchozích, ani dnes jsem si nenechal tradiční dožínky ujít. Právě prostřednictvím této akce si všichni můžeme příjemným způsobem připomenout důležitost zemědělství a poděkovat zemědělcům za jejich náročnou práci. Obzvlášť letos, kdy bojovali s minimem srážek a horkým počasím. Dále nesmíme zapomínat, že Ústecký kraj není jen krajem průmyslovým, ale významnou a nezastupitelnou roli v hospodářství kraje má právě i zemědělství,“ řekl při zahájení hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Chtěla bych poděkovat občanům Peruci i panu starostovi, že se už více jak jedno desetiletí věnují do žínkám, které jsou už třetím rokem součástí Rodinného stříbra Ústeckého kraje, a vytvářejí zde příjemnou atmosféru,“ dodala radní pro zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová.

Bohatý program, kterým provázel moderátor Petr Vojnar, probíhal kromě hlavní scény také v zámeckém parku a na fotbalovém hřišti. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si zemědělskou techniku jak tu historickou, tak i tu moderní a ochutnat regionální potraviny přímo od pěstitelů a výrobců. O zábavu se postaral Zdeněk Izer se svojí show, Václav Upír Krejčí, Ivan Mládek a další interpreti.

foto

Programem provázel moderátor Petr Vojnar.

foto
Dožínkový průvod zahájil celod enní program.

foto

foto

foto

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček s rodinou a starosta Peruci Radomír Bláha.

foto
Krajská zastupitelka Drahomíra Miklošová a krajský zastupitel Jaroslav Dubský.

foto

foto

foto
Tradiční vítání chlebem a solí.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto
Hejtman Oldřich Bubeníček zahájil už 11. ročník Krajských dožínek.

foto
Starosta městyse Peruc Radomír Bláha.

foto

foto
Zleva předseda Krajské agrární komory Ústeckého kraje Jaroslav Brožka, krajská radní Jitka Sachetová a náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

foto
Oblíbená píseň prvního československého prezidenta Ach synku, synku…

foto

foto
Dožínkové veselí si nenechaly ujít tisíce lidí.

foto

fto
Náměstek hejtmana Stanislav Rybák se starostou Slavětína Jaroslavem Jandlem.

foot

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto
Show Zdeňka Izera.

foto

foto

 

Red

Red