Start na M ČR FSKA v České Lípě se karatistům povedl.

 

V mladších žákyních vybojovaly zlato v modelových situacích L. M. Husáková s  E. Krobovou.

rajchert karate

Po nich následovaly stříbrné medaile v jednotlivcích kata: K.Šoralová (ml..ž), P.Marschall (dorost.) a v modelových situacích P.Šoral – M.Vlček, J.Fečo – D.Kulich a P.Marschall – M.Škultéty . Zde se demonstrovala sebeobrana proti reálnému útoku. Medailový zisk uzavírala s bronzem v jednotlivcích kata L.M. Husáková (žákyně nad 6.kyu).

Do výčtu medailí ještě patří dvě bronzové medaile za soutěžní kategorii kata Duo, kde cvičily sestavy dvojce závodníků současně.

rajchert karate1

V jednotlivcích byl zcela evidentně poškozen M.Pracna, který cvičil výrazně lépe než jeho soupeř, ale toho si zřejmě rozhodčí nevšimli“, zlobil se lovosický trenér Rajchert a dodal „chyběl nám Hrdlička, Procházková,Holub i Sammartino se Strarým, kteří se pro onemocnění z turnaje omluvili. Jistě bychom toho přivezli více. Bylo ale rozumné je nechat v posteli, protože příští sobotu je čeká daleko náročnější soutěž v Havířově, kde se koná M ČR ČSKe , na kterou jsme se vlastně celý rok připravovali. Nejen starty na různých nominačních soutěžích ale zejména cílenou předrepublikovou přípravou“, uzavřel komentář Rajchert.

 

Red

Red