Střípky z činosti Shotokan klubu

Ústecký Shotokan, SPORT UNION, z. s. vstupuje do nové sezóny silně motivován a připraven.

Ve dvou vlnách jsme pro naše členy klubu, včetně členů reprezentace ČSKe, připravili pernou fyzickou i technickou přípravu. Letní karate kemp v Chřibské připravoval pro další činnost mládež žactva a dorostu a Kumite kemp v jihočeské Soběslavi, zase cíleně tlačil na kategorie dorostu juniorů a seniorů v kondiční přípravě“, uvedl šéftrenér klubu Rajchert.

Chřibské soustředění mělo za úkol nejen posílit, ale také pobavit, mládežnickou členskou základnu. Cvičilo se v Dojo, v přírodě, využil se bazén, tělocvična i krásné okolí. Třífázový trénink, vhodně volený taktikou hry, přinesl své ovoce.

Druhá fáze v Soběslavi již dala všem zabrat. Atletický ovál, testy, posilovna i několik měřených aktivit směřovalo ke špičkovým výkonům. „Zařazeny byly nejen silové a obratnostní testy (atletické disciplíny, „Kůpr“ či „Jacík“), ale i soutěž v triatlonu a orientační běh“, doplnil komentář trenér kumite Nechyba a dodal „výkony se oproti loňskému roku opět zlepšily“.

Řada členů SPORT UNIONU se vydala hned po testech na druhé kolo své přípravy, a to na repre soustředění na Jizerku.

Tady pod vedením reprezentačních trenérů doladí svou formu. Hned v září je čeká ostrý start na prvních národních a mezinárodních soutěžích.

I v letošním roce Ústecko/lovosický klub otevírá své brány novým zájemcům. V nově koncipované předškolní přípravce a kurzu mládeže mohou zájemci zahájit svou dráhu na poli sportovního karate od 3. záři Ústí nad Labem Doběticích (ZŠ Rabasova) a od 10.září v Lovosicích (ZŠ Sady pionýrů).

Foto     0021  kumite na stadionu Soběslav

            0269 triatlon Roudná , Soběslav -vlevo T. Chobotová, vpravo L.Husáková

            0231 triatlon , předávka kol před během

            0058 cvičné kumite vlevo M. Drábek vpravo M.Holub

Red

Red