ÚZSVM prodává zabavené vozy a stavební stroj

25.03.2013

ÚZSVM prodává zabavené vozy a stavební stroj
ÚZSVM, odbor Odloučené pracoviště Litoměřice (Územní pracoviště Ústí nad Labem), nabízí po několika neúspěšných kolech výběrových řízení znovu k prodeji dopravní prostředky pocházející z trestné činnosti.

Nové kolo výběrového řízení vyhlásil ÚZSVM na dva osobní automobily: Jaguar 3,0 V6 Executive z roku 2002, modré barvy a najetými 165 tisíci km dle tachometru. Vůz je v nabídce za minimální kupní cenu 92.410 korun. Druhé vozidlo je Mazda RX 8, černé metalické barvy, vyrobené v roce 2004 a se 14 tisíci najetými kilometry dle tachometru. Automobil je na prodej za minimální kupní cenu 168.300 korun.

Nabídku ÚZSVM dále doplňuje rypadlo-nakladač KOMATSU WB 97 S-5, žluté základní barvy, rok výroby 2008. Stroj je v základní výbavě s čelní nakládací víceúčelovou lžící a zadní podkopovou lžící. K rypadlu náleží i úzký podkop, svahovka a jeden kus dalšího nástroje. Stroj je téměř nepoužívaný, najeto má 111 motohodin. Ve výběrovém řízení se prodává za minimální kupní cenu 1.485.000 korun.
Vozidla byla zajištěna obviněným s odůvodněním, že je nabyli za finanční prostředky získané trestnou činností. Policie ČR, Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, Služby kriminální policie a vyšetřování Ústí nad Labem proto pověřila ÚZSVM jejich správou a následným prodejem, aby nedocházelo k dalšímu snižování jejich hodnoty.
Podrobnější informace o vozidlech lze získat na webových stránkách ÚZSVM.
Red

Red