VRŠECKÝ PŘED DOMÁCÍM PUBLIKEM VYŘADIL ADAMA

1.9.2012

fotografie pod článkem

Takhle jsme si začátek osmé zastávky evropského šampionátu závodních tahačů na domácí půdě v Mostě zrovna nepředstavovali. Hned v prvním závodě našeho Adama Lacka vyřadil český konkurent Vršecký, takže situaci bronzem zachraňoval Markus Oestreich, ale v odpoledním hendikepu se nám už pódium vyhnulo úplně.

             „Jsem zklamaný. Člověka nic nenaštve tolik, jako když se může před svými fanoušky předvést, ale místo toho ho vyřadí jiný český pilot. Vrša do mě evidentně třikrát schválně vrazil a na počtvrté mu už vyšlo mě konečně vyřadit. Hned v první zatáčce mi prorazil gumu a s tím se závodit fakt nedá, po několika kolech jsem musel zajet do depa,“ shrnul rozladěně úvodní jízdu náš Adam Lacko.

        Po vítězném super pole závod s přehledem ovládl Španěl Albacete. Před našeho Oeseho se hned dokázal dostat Němec Hahn, takže se všechny tři naše černo-červené tahače octly seřazeny za sebou. „Ideu“ vzápětí narušil právě Vršecký, který Adamovi vrážel do tahače tak, že mu zdeformoval zadní část jeho tahače. Od levého kola mu dokonce vyšlehly plameny a závod pro něj předčasně skončil. Vyhrál Albacete před Hahnem. Oese získal skvělý bronz a Markus Bösiger bodoval pátý.
        Mechanikům se do odpoledního hendikepu Adamův poničený tahač povedlo připravit k závodu, avšak rodák z Čeladné startoval až z nevýhodné osmnácté pozice. I přesto ukázal své umění, když se probojoval senzačně na finální šestou příčku.„Víc jsem opravdu dělat nemohl. Z posledních míst se těžko dostává na pódium. Když to tak shrnu, David Vršecký mi dovedl pěkně pokazit celou sobotu,“ dodal Adam.
       Po hendikepu jsme na pódiu chyběli. Z vítězství se opět radoval Albacete, když v samotném závěru předjel právě Vršeckého a bronz bral Francouz Lachéze. Se svlečenou pneumatikou tentokrát dříve skončil Markus Bösiger a za překročení rychlosti byl mimo výsledky také Oese. „Věřím, že veškerou smůlu jsme si dnes vybrali a neděle se nám podaří. Kdyby to bylo jako loni, když se před nás tři nikdo nedostal, tak by se určitě nikdo nezlobil. Přestože si musíme přiznat, že Albacete s Hahnem jsou letos silnější, tak v truckracingu není nic nemožné. Rozhodně chceme získat vítězství,“ dodal odhodlaně náš švýcarský jezdec Markus Bösiger.
Red

Red