VĚDOMICKÁ LESNÍ ŠKOLKA

Na okraji vědomického lesa s výhledem na České středohoří a západ slunce stojí maringotka. Není to obyčejná maringotka. Je to zázemí pro stravování, odpočinek a úkryt pro děti z lesního klubu ŠKOLKA JINAK. Lesní klub je zapsaný spolek, jehož hlavní činností jsou aktivity směřující k výchově a vzdělávání dětí předškolního věku s důrazem na aktivní trávení volného času v přímém kontaktu s přírodou v souladu s principem trvale udržitelného rozvoje. Jedná se tedy o alternativu v předškolním vzdělávání, kde děti tráví většinu dne venku. Třídou je jim les, hřištěm louka. Klub funguje na principech lesní mateřské školy: děti získávají cenné zkušenosti, vnímají přírodu všemi smysly a přirozeně posilují své fyzické i psychické zdraví.

Důraz je kladen na všechny důležité složky předškolního vývoje dítěte. ŠKOLKA JINAK leží na 4 základních kamenech. Častý pobyt venku: Děti tráví den venku za téměř každého počasí. Volná příroda je inspirativní, nabízí řadu podnětů ke zkoumání, pozorování a objevování. Malý kolektiv: Kapacita Klubu je 15 dětí, kterým jsou vždy k dispozici minimálně 2 pedagogové, tzv. průvodci. Malý kolektiv umožňuje individuální přístup ke všem dětem. Partnerská výchova s respektem: Respektujeme děti, jejich osobnost, vývoj a individualitu a učíme se vzájemnému respektu. Nepotlačujeme emoce. Jednáme jako rovnocenní partneři. Řešení problémů necháváme na dětech, pouze je při jejich hledání doprovázíme. Přirozená environmentální výchova: Hledáme jednoduchá řešení. Děti se učí, jak fungovat bez elektřiny, vodovodního řádu, ústředního topení a splachovací toalety.

V současné době hledá školka posilu do týmu na pozici pedagog/průvodce. Pokud máte rádi děti a přírodu a láká vás smysluplná, pestrá práce na čerstvém vzduchu, pošlete životopis a motivační dopis na skolka.jinak@seznam.cz nejpozději do 31. května 2020.

Rodiče s dětmi jsou zváni na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a ZÁPIS na školní rok 2020/2021, který proběhne 1. a 9. června 2020 od 8.30 do 12 hod. Přijďte se podívat, kde a jak školka funguje a jaké má zázemí. Na www.lesniskolkajinak.cz najdete spoustu dalších informací, fotografie i přihlášku k docházce.

Red

Red