Velmi úspěšný rok pro kickboxery z Lovosic a Bohušovic

 zlato cinkalo hned několikrát.

Sportovnímu klubu kickboxu Schejbalgym, který působí při ASK Lovosice a TJ Sokolu Bohušovice nad Ohří, se letos opět naskytla příležitost reprezentovat Českou republiku na dvou vrcholných akcích, v Řecku a Itálii. Klub byl mimořádně úspěšný. I proto je na krajském úřadě poté přivítal náměstek hejtmana pro školství, mládež a sport Petr Šmíd.

Na konci října se konalo v Aténách Mistrovství světa v kickboxu a karate asociace WKU, Obě dvě nominované závodnice si přivezly cenné kovy – Barbora Marešová (dvě stříbra) a Lenka Masopustová (dvě zlaté medaile).

Druhý velký závod se konal pár dní po světovém šampionátu v Itálii, kam přijel tým složený z výběru těch nejlepších. V konkurenci 5000 závodníků Sjednoceného mistrovství světa bojových sportů a umění asociace WTKA, se čeští kickboxeři neztratili.

Akce se pod vedením trenéra Víta Masopusta zúčastnili: Lenka Masopustová, Sabina Zelinková (15 let), El Jafar (15 let), Michal Robouský (21 let), Jan Krpeš (12 let) a Vítězslav Svoboda (16 let). „Celkem jsme zde vybojovali neuvěřitelných 17 zlatých, čtyři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Tím jsme se posunuli mezi absolutní světovou špičku,“ pochvaloval si kouč Masopust.

Klub Schejbalgym na Krajském úřadě Ústeckého kraje. Vpravo náměstek hejtmana pro školství, mládež a tělovýchovu Petr Šmíd.

Malá ochutnávka medailové žně.

01
Klub Schejbalgym na Krajském úřadě Ústeckého kraje. Vpravo náměstek hejtmana pro školství, mládež a tělovýchovu Petr Šmíd.

02
Malá ochutnávka medailové žně.

03

Red

Red