Voříšci ve Štětí

voříšci ve štětíJiž 5.ročník setkání voříšků a pejsků bez průkazu původu proběhl v sobotu 25.5. ve Štětí. O titul Štětský voříšek přijelo soutěžit 80 pejsků z blízka i daleka. Nejvzdálenějšími účastníky byli tradičně psíci z Ostravy, ale vítáni byli i fešáci z Karlových Varů, Jaroměře,Kadaně, Mostu a dalších měst. Silné zastoupení pak měla Praha a Mělník.
Pořadatelé rádi mezi sebou přivítali pečovatelky z OS Naděje pro čtyři packy s jejich svěřenci Hopinkou a Kvídem. Oba se v konkurenci ostatních pejsků neztratili a odvezli si kromě dobrot i medaile ve svých kategoriích.Pro ně a jejich kamarády,ale i další opuštěné pejsky a kočičky z útulků DAR ve Světci a BONA v Kozlech u České Lípy se roztočilo „Kolo štěstí“, jehož výtěžek byl mezi tyto útulky rozdělen.
Štětským voříškem se pro rok 2013 stala fenka SCHEILA z Hospozína, kterou společně vybrali místostarosta Štětí pan Andrt a paní Kateřina Kašparová, šéfredaktorka psího a kočičího časopisu HAF & MŇAU,která byla milým hostem.Sympatie diváků získala drobounká  fenečka  PÍŠŤALKA paní Lucie Gartnerové z Brandova.
Díky sponzorům si všichni účastníci odvezli dobroty pro své chlupáče a také dětem,které malovaly obrázky pejsků jsme mohli předat pěkné dárky. Na místě je poděkování sponzorům, ale i účastníkům a jejich psím parťákům a také členům ZKO ve Štětí. Ti všichni způsobili, že se „Voříškiáda“ vydařila.
autor: A.Doležalová
Red

Red