Začíná sezóna na turistických linkách Dopravy Ústeckého kraje

Osobní lodě DÚK zahájí sezónu již na Zelený čtvrtek mimořádnou plavbou z Ústí nad Labem do Bad Schandau a zpět. Den na to začne pravidelný víkendově sváteční provoz na všech turistických linkách Dopravy Ústeckého kraje, tedy na železničních linkách T1 až T6 a na lodních linkách 901 a 902. Překvapení v podobě zvláštní jízdy parního vlaku čeká v pátek 30. března 2018 na cestující linky T4 z Lovosic do Mostu.

„Železniční trasy turistických linek vedou po tratích, které jsou pro víkendové turistické cestování množstvím zajímavých cílů jako předurčené. Na většině nasadí i letos dopravci historické vozy, se kterými se již nikde jinde běžně nesetkáte. Na Labi bude DÚK  stejně jako v loni pořádat také mimořádné jízdy osobních lodí např. na litoměřické vinobraní, roudnické vinobraní, štětský jarmark nebo do Saského Švýcarska do Bad Schandau,“ zve na vyjížďku na turistických linkách náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek.

Všechny lodě a většina turistických železničních linek (mimo T1 a T3) přepravují jízdní kola. Na všech turistických železničních linkách a lodích DÚK platí běžný tarif DÚK.

Jízdní řády linek DÚK naleznete na webu www.dopravuk.cz

Tip:

Na výlet s Dopravou Ústeckého kraje se vydejte již z domova s jednodenní síťovou jízdenkou DÚK.

Red

Red