ZAHRADA ČECH ODSTARTOVALA SEZÓNU S VENKOVSKÝMI TRHY

Výstaviště Zahrada Čech se opět probudilo k životu. Po odloženém startu výstavní sezóny spustilo předchozí sobotu nový projekt – Venkovské trhy na Zahradě Čech. Reagovalo tak na rozvolnění vládních opatření týkající se boje proti koronaviru. „Sice jsme s pořádáním Venkovských trhů v původním kalendáři akcí pro tento rok nepočítali, přesto jsme rychle zareagovali a jsme rádi, že alespoň v malém rozsahu můžeme svou činnost vykonávat“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá. To ocenili nejenom prodejci, kteří jsou na farmářském prodeji existenčně závislí, ale také návštěvníci, kteří mají alespoň nějakou možnost vyžití.

Přes prvotní nesmělost, aby nebyla porušena žádná nařízení, se podařilo zajistit téměř dvacítku prodejců. První venkovské trhy tak byly komornějšího charakteru. V nabídce byly ovocné stromky, balkonové květiny a bylinky, kvalitní káva, moravské víno, lokální uzeniny, domácí marmelády, perníčky, rukodělné výrobky a mnoho dalšího. „S dalším vládním uvolňováním máme v plánu nabídku trhů rozšiřovat. Nejenom, že přibude sortiment, ale trhy se rozšíří také o občerstvovací stánky. V občerstvovacích zónách bude již k dispozici také venkovní posezení“ uvedla Michaela Mokrá.

Zatímco první Venkovské trhy byly pouze jednodenní, následující termíny jsou již po celý víkend. „Rozhodli jsme se ihned reagovat na úspěch prvních trhů a reakce ze strany prodejců, a proto ty následující uspořádáme dvoudenní“ upřesnila Michaela Mokrá. Následující termín bude tedy 23. a 24. května, poté každý druhý víkend. Čas konání zůstane neměnný, trhy se budou po oba dny konat od 8 do 15 hodin.

Souběžně s Venkovskými trhy se na výstavišti Zahrada Čech konají také Piknikové dny. Pravou piknikovou pohodu umocňuje nabídka piknikových košů plných dobrot. Návštěvníci si mohou předem na tel. čísle +420 739 602 211 objednat koš s vínem, obloženým prkénkem, ovocem, zeleninou i olivami a pečivem. Ve vybraný den a čas bude koš včetně piknikové deky nachystán. Na návštěvnících bude již pouze vybrat si to pravé slunné či stromy zastíněné místo po celém areálu výstaviště.

Vstup na trhy i parkování jsou zdarma. Pro účastníky pikniku bude k dispozici také wifi připojení. Více informací na www.zahrada-cech.cz

Red

Red