Černá kronika z regionu

Stíhány jsou na svobodě; Zadržen v kradeném; Nemá mobil ani peníze

V rukou litoměřických kriminalistů skončila 19letá žena z Ústecka a 24letá žena z Lovosic. V polovině měsíce srpna ženy oslovily na ulici v Lovosicích poškozeného, kterého požádaly o cigaretu. Následně mu v nestřeženém okamžiku odcizily z kapsy kalhot peněženku s finanční hotovostí a doklady. Poté i se svou kořistí utekly neznámo kam. Počátkem září si vyhlédly další oběť opět v Lovosicích. Na ulici oslovily poškozenou s nabídkou prodejních kupónů do mobilního telefonu. V tomto případě neváhaly použít násilí, aby získaly peněženku s finanční hotovostí a doklady. Počátkem tohoto týdne byly obě ženštiny zadrženy v Lovosicích a obviněny z trestných činů loupeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, trestní stíhání je vedeno na svobodě. V případě soudem uznané viny jim hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.
JB395c01_profimedia_0035353889

Zadržen v kradeném
V pondělí přijali policisté oznámení o krádeži vozidla v Litoměřicích. Neznámý pachatel odcizil uzamčené vozidlo značky Škoda na ulici před domem zřejmě v nočních hodinách. Po vozidle bylo vyhlášeno celostátní pátrání a následujícího dne bylo nalezeno v Ústí nad Labem. „Škodovku“ řídil 28letý Ústečan, který si vozidlo v hodnotě 300 tisíc korun nezákonným způsobem přivlastnil. Následná kontrola ukázala, že není v tomto oboru nováčkem. Zákon totiž neporušil poprvé a jeho jednání tak policisté kvalifikovali jako trestný čin, za který může jít až na pět let do vězení.
Nemá mobil ani peníze
Mladá žena z Roudnicka si objednala počátkem srpna prostřednictvím internetového inzertního portálu mobilní telefon. Za objednané zboží požadoval neznámý prodejce částku 6 tisíc korun, které mu poškozená poslala na bankovní účet. Na zboží však čekala marně. Do současné doby jí nebyl doručen mobilní telefon, ani navrácena finanční hotovost.

O tom, že kupovat kradené věci se nevyplácí, se přesvědčil 21letý muž ze Štětí. Kupoval od jiných osob výpočetní techniku, ač věděl, že pochází z trestné činnosti. V uplynulém týdnu byl mladík obviněn z trestného činu podílnictví a podle trestního zákoníku mu hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.
Prodávala „značkové“
Značkové oděvy prostřednictvím internetových sítí nabízela 24letá žena z Litoměřicka. Ošacení v různém množství a ceně uváděla do oběhu neoprávněně označené ochrannými známkami. Svým jednáním zasáhla do práv ochranných známek, k nimž přísluší výhradní právo jinému. Počátkem tohoto týdne komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil dotyčnou z trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením, její trestní stíhání probíhá na svobodě.
Prodávala značkové.mp3

Zákon neporušil poprvé
Až tři roky za mřížemi může strávit 25letý Litoměřičan, který si přivlastnil v obchodě zboží. Na sklonku uplynulého týdne navštívil lovosické nákupní centrum, odkud si chtěl odnést bez placení hygienické dámské potřeby za 2 tisíce korun. Za pokladnami prodejny byl nucen svou kořist odevzdat. Policisté zjistili, že to není jeho první prohřešek, neboť za obdobný skutek byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen.
Čokoládu zadarmo
Získat sladkosti bez placení chtěly dvě ženy ve věku 20 a 24let. Počátkem tohoto týdne se navštívily jednu z lovosických prodejen, kde jedna z nich zabavila obsluhu a druhá mezitím odcizila z prodejního pultu čtyři čokolády. Se svým lupem daleko nedošly. Přivolaná policejní hlídka je odvezla na místní oddělení, kde se ukázalo, že starší žena z Lovosicka byla v nedávné době za obdobnou činnost pravomocně odsouzena a pro trestný čin krádeže jí může postihnout až tříletý trest. Mladší žena z Ústecka se bude ze svého jednání zodpovídat před přestupkovou komisí.

Red

Red