Lovosice – Prvňáci ZŠ Všehrdova prošli školou v přírodě

PRVNÁČCI ZE ČTYŘLÍSTKU SI NA LHOTSKU UŽÍVALI KRUP I SLUNÍČKA

Školu v přírodě doslova čtyř ročních období si v minulém týdnu užívaly v Penzionu Lhotsko u Liběšic děti z I.A Základní školy ve Všehrdově ulici v Lovosicích.

V pondělí po jarním slunečném dni přišlo večerní krupobití a úterní dopoledne patřilo hrátkám s kroupami. Úterý odpoledne děti navštívily Preparátorské a zoologické centrum v Srdově, kde si užily krmení jelenů a laní. Středa patřila celodennímu výletu do Skanzenu v Zubnicích, čtvrtek a letní počasí hledání pokladu a večernímu táboráku a pátek karnevalu a  hodnocení celého pobytu. Čtyři děti odjely s rodiči reprezentovat třídu ve sborovém zpěvu na Noc kostelů.

Celý pobyt se třídou absolvovala i bývalá žákyně školy nevidomá Iva Zuchová s maminkou. Pro děti byl největší zážitek zahrát si s Ivou deskovou hru Boj na mostě nebo zkusit si ve dvojici být nevidomý. Bylo úžasné sledovat, jak dovedou pomoci a postarat se o Ivy bezpečnost.

Poděkování patří i rodičům, kteří přispěli drobnostmi do pokladu a odměn a nemalou zásluhu na pohodové a radostné škole v přírodě má především počasí, které jsme si „tam nahoře“ objednali .

 Mgr. Petra Hájková, tř.uč.

Red

Red