Nabitý víkend Shotokanu

Opravdu nabitý víkend prožili závodníci karate Shotokan Klubu Rajchert SPORT UNION. Jako první vyjela v sobotu závodní skupina mládeže na M ČR svazu Fudokan do Prahy. Na 24 závodníků zde soutěžilo o tituly Mistrů ČR v kata a kihon kumite. Současně byli účastníky vyhlašování nejúspěšnějších závodníků sezóny 2019.

Absolutní vítězové Národních pohárů za rok 2019 Čepičková Adéla – kata, Vondráková Iveta – kata, Vondráková Iveta – kihon, Severa Petr kihon. Celkem závodníci vybojovali 26 medailí(16-3-7).

Mistry ČR se stali v kata Foriš David, Vondráková Iveta. V kihon kumite Čepičková Adéla a Vondráková Iveta. V kata tříčlenných družstev – Zita, Foriš, Bednář dále Kendík, Peterka, Nguyen The Vuong a Vondráková I., Pracnová, Nývltová.

Hodně druhých a třetích míst nás přesvědčují o tom, že máme do budoucna na čem stavět a budujeme nový silný tým závodníků“, podotkl doprovázející trenér mládeže Jiří Čepička.

Druhá skupina kategorie dorostu , juniorů U 21 a seniorů vyrazila na druhé kolo Národního poháru Českého svazu karate do Hradce Králové, a i oni špičkově bodovali (5-2-5-).

V kata jsme sice postoupili jen do třetích a čtvrtých kol, M. Bázler a M. Pavel, ale jsem spokojen a považuji to za posun a úspěch“, řekl trenér kata Rajchert, který připravoval uvedené závodníky pro kata.

V kumite, které je doménou trenéra P. Nechyby, opět došlo na příčky nejvyšší.

Výsledky celku 10 závodníků: 1. místa Drábek D. U21 -60Kg, Drábek D. sen. -60Kg, Podrábský U21 -67Kg, Podrábský sen. -67Kg, Nechyba D. sen. -84Kg. 2. místa, Husáková jun. -53 Kg, Konášová U21 -55Kg

3. místa, Chobotová jun. -59Kg, Bázler dor. -52Kg, Kovářová dor. +54Kg, tým kumite jun. (Chobotová, Husáková), tým kumite dor. (Gubíková, Kovářová)

Neděle pak patřila startu 39 závodníků na prestižním klubovém Ústeckém Regionálním Poháru v Lounech, všech věkových kategorií. „Nechali jsme odpočinou starší kategorie, ale žákovští a dorostenečtí závodníci jeli naplno. Chtěli jsme pohár nejúspěšnějšího klubu, a ten jsme vyhráli “, uvedl nadmíru spokojený šéftrenér a dodal „na přípravě se podíleli i trenéři Čepička, Bandas a D. Nechyba, kterým patří můj dík za spolupráci“. Celkově SKR Sport Union vybojoval 34 medailí(11-7-16).

Nejvýraznější výkony podali prvními místy v jednotlivcích: M.Bázler kumite, Jan Bednář kumite, Michal Polák kumite, Jan Růžička kumite, Klementina Nývltová a Iveta Vondráková v kata.

Red

Red