Roudnice – Dětská ambulance PNsP si rychle našla nové pacienty

V listopadu otevřeli a ve zcela nových moderních prostorách provozují ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost. Za chod ambulance zodpovídá prim. MUDr. Václav Kozák a své bohaté zkušenosti předává paní doktorce Tsymbalyuk, která je současně členkou jeho týmu.

Paní doktorko, už 4 měsíce je otevřena dětská ordinace, jak jste s dosavadním chodem spokojená?
Líbí se nám tu moc! Co je ale podstatné, že se v těchto nových, krásných prostorách líbí dětem a jsou zde velmi spokojené. V čekárně, která je vybavena dětským koutkem se nenudí a cítí se tu dobře.

Na co se u vás zaměřujete?
Vzhledem k tomu, že máme v péči i novorozence, chceme čerstvým maminkám být hodně nápomocny od úplného začátku. Pomoci můžeme např. při problémech s kojením, naučíme maminky jak správně masírovat při bolestech bříška, poradíme s výživou atd. Naší hlavní prioritou je ovšem prevence, ne nemoc samotná. Mám také bohaté zkušenosti s péčí o děti s ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou), proto ráda poradím rodičům dětem s touto vrozenou poruchou chování.

Dětští pacienti rychle přibývají, máte nějaký cíl, kam se chcete dostat?
Těší mě, že obvod nezanikl, naopak velmi dobře funguje. Musím zdůraznit, že naším cílem nejsou stovky pacientů, ale v první řadě kvalita péče. A ta kvalita spočívá v tom, že máme zájem o každého jednotlivého pacienta a je pro nás důležitá zpětná vazba. Často sama rodičům mých pacientů volám a chci vědět, zda se jim daří lépe atd. Mí pacienti (resp. jejich rodiče)obráceně také vědí, že mi mohou kdykoliv v ordinačních hodinách zavolat a konzultovat se mnou svoje zdravotní problémy po telefonu. U nás maminky nehledají „diagnózu a následnou léčbu“ v různých internetových diskuzích a za to jsem velmi vděčná!

Jste sama maminkou 3 dětí, vnímáte to jako výhodu pediatra?
Rozhodně ano. Mám 15 letého syna a tříletá dvojčata, takže moje povolání je pro mě více než aktuální i doma. Díky vlastním dětem umím s malými pacienty lépe komunikovat a lépe jim rozumím.


Red

Red