Roudnice – Jak prožili léto skauti..

 

Letošní léto bylo plné zážitků a dobrodružství. Skauti uspořádali dva tábory a zajeli se podívat i na Středoevropské Jamboree

 

Krkonoše

Tábor Krkonoše

První tábor byl hlavně 3. dívčího oddílu Paprsek. Tedy benjamínků a světlušek.

Celotáborová hra byla zaměřena na záchranu Krakonoše před čarodějnicemi. Plno her , smíchu, zábavy a dobrodružství. Jeden z výletů byl na vrchol Sněžky, samozřejmě jsme ji bez problémů zdolali. Chtěli jsme dětem dopřát netradiční zážitek a přespat venku v lese, ale byla bouřka tak jsme nakonec spali v chatě, ale i tak to pro děti bylo velké dobrodružství ..

Mája Třešňáková

 

 

Tábor pod lupou Sherlocka Holmese

Tentokrát jsme si vybrali skautskou základnu Lísek u obce Oslov v okrese Písek.

Sherlock HolmesTáboru se zúčastnily všechny zbylé oddíly našeho střediska. 1.smečka vlčat Svištíci, 2. dívčí oddíl Souznění, 1. chlapecký oddíl Šedý medvěd, RS kmen Vlci a činovníci střediska.

Celotáborovou hra pro tento rok byla na téma Sherlocka Holmese. Děti jsme rozdělili do několika detektivních kanceláří. Každá měla svého vlastního vedoucího, tedy Sherlocka, pečlivě vybraného z řad roverů a rangers, který dohlížel na hladký průběh dílčích her. Po náročném zakončení, kdy děti museli rozšifrovat mnoho zakódovaných zpráv a podle nich dopadnout záporného hrdinu Moriartyho. Samozřejmě jsme vyrazili i na výlety jako byl například Orlík nebo historické město Písek. Koupat jsme se byli bohužel jen dvakrát, počasí nám nechtělo přát.

Ke konci tábora nesměly chybět slibové ohně pro naše nováčky a závěrečný oheň, kde každý dostal táborovou nášivku a tím jsme se s naším tábořištěm pomalu rozloučili.

Martina Fidlerov – Plamy

 Středoevropské Jamboree

se skauty z TaiwanuVe čtvrtek 7.8., brzy ráno odjela malá skupina dvou skautů, čtyř skautech a dvou vedoucích na Středoevropské Jamboree, které se konalo v Doksech. Nenechali jsme si ujít možnost poznat mezinárodní skauting a poznat nové přátelé. Vyzkoušeli jsme si spoustu zajímavých her, například kimball, bílí králíčci a famfrpál. Ochutnali jsme spoustu jídel typických pro různé země, například i jídla z Taiwanu. Večer proběhlo představovaní jednotlivých národů a poté koncert zpěváka Voxela po kterém jsme se odebrali do kempu. V pátek jsme navštívili muzeum Čtyřlístku a hrad Bezděz.

Anna Pohořalá – Švestka

 

Red

Red