VÝSTAVIŠTĚ ZAHRADA ČECH OŽILO VÝSTAVOU DĚTI A ZVÍŘATA LITOMĚŘICE 2018

Český svaz chovatelů Litoměřice-Žitenice ve spolupráci se společností Zahrada Čech s.r.o. otevřel poprvé v tomto roce pro návštěvníky brány litoměřického výstaviště.

Od čtvrtka 8.2.2018 do soboty 10.2.2018 se zde konala propagačně naučná výstava Děti a zvířata Litoměřice 2018, nad kterou i v tomto roce převzal záštitu starosta města Litoměřice Mgr. Ladislav Chlupáč.

Zatímco ve čtvrtek a v pátek přilákala výstava zejména třídy mateřských a základních škol, sobota patřila rodinám s dětmi a laické i odborné veřejnosti. „Po dobu trvání výstavy, tedy po tři dny, navštívilo výstaviště na 2.000 návštěvníků, z čehož téměř polovinu tvořily děti z mateřských a základních škol“ uvedl předseda ZO ČSCH Litoměřice-Žitenice Jiří Andrle.

Děti mohly obdivovat téměř na 400 králíků, drůbež, holuby z celkového počtu 305 kusů, dále morčata, ježky, teddy králíky, okrasné ptactvo, hady, papoušky, kočky. Expozice ve venkovních prostorách pak předvedly ovce, kozy i dravce. Děti se mohly svést na osedlaném hřebečku nebo zapřažené klisničce minihorse. Na programu nechyběl také oblíbený králičí hop, neboli skákání králíků přes překážky, psí agility, dog dancing nebo ukázka práce záchranářských psů. Připraveny byly také dílničky pro děti a malování na obličej. Nechyběly také hry a soutěže pro děti, hudební a divadelní program.

Protože je akce určená výhradně pro děti, opět jsme výstaviště a všechny služby související s organizací a zajištěním akce poskytli zcela zdarma. Jsme rádi, že akce tohoto charakteru se u nás koná a doufáme, že budeme ve spolupráci i nadále pokračovat“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.

Red

Red