Roudnice – Slavnostní vernisáž ke 100. výročí skautského střediska Říp

 

 

IMG_4735 (1)V úterý 7. ledna proběhla v Podřipském muzeu vernisáž k výstavě „100 let skautského střediska Říp v Roudnici nad Labem“. Projevy významných skautských činitelů a starosty města Roudnice nad LabemVladimíra Urbana doprovázela státní a junácká hymna. Následoval projev bratra Jiřího Čejky věnovaný historii a vývoji skautingu se zaměřením na klíčové události z období vzniku samostatného státu, průběhu a konce 2. světové války, ukončení činnosti skautů komunistickým režimem či znovuobnovení po roce 1989.

Samotná výstava, které předcházely náročné přípravy se snaží o prezentaci obrazu skautingu coby dobrovolného, apolitického a výchovného hnutí určeného nejen mládeži, ale všem bez rozdílu věku, rasy a náboženského vyznání. Organizátoři výstavy se snažili podat detailní průřez všemi aktivitami skautů jak v minulosti tak v současnosti, jejichž nemalá část se váže k nejrůznějším posláním, včetně služby veřejnosti.

DSCF3185Za všechny pracovníky Podřipského muzea mohu napsat, že spolupráce se skauty se plně osvědčila a do budoucna jistě naplánujeme i další společné projekty. Pokud vás téma zaujalo, jste zváni k návštěvě výstavy, která v Podřipském muzeu potrvá do 28. března 2014.

 

Ilona Trefná

Podřipské muzeum

Red

Red