víkend na silnicích

Bilance nehodovosti třetího říjnového víkendu je alarmující.

Výsledkem víkendové statistiky je 13 dopravních nehod z toho jedna skončila smrtelným zraněním řidiče, jedna osoba utrpěla těžká zranění a čtyři zranění lehká. Celková škoda je odhadnuta na 697 tisíc korun.

Hlavními příčinami je nepřiměřená rychlost, nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě a svůj podíl na nehodách mají i ostatní příčiny. Ve dvou případech měli havarující řidiči pozitivní dechovou zkoušku na alkohol.

V tomto roce je to již jedenáctá dopravní nehoda se smrtelným zraněním v okrese Litoměřice!
Daleko nedojel
V neděli ve večerních hodinách havaroval řidič motocyklu v Roudnici nad Labem. Při jízdě ve směru od obce Krabčice k centru Roudnice projížděl levotočivou zatáčkou, z které vyjel vpravo mimo komunikaci a narazil do zábradlí. Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce, která ukázala 1,62 promile alkoholu v dechu řidiče. Následně vyšlo najevo, že řidič nevlastní řidičské oprávnění pro žádnou skupinu motorových vozidel. 63letý muž utrpěl při nehodě lehká zranění a škoda na motocyklu byla vyčíslena na 30 tisíc korun. Kromě porušení zákonů o provozu na pozemních komunikacích si řidič převzal podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
22. 10. 2012
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red