Angličtina s rodilým mluvčím se vrací do lovosických škol

LOVOSICE – Žáci druhého stupně Základní školy Sady pionýrů a Základní školy Antonína Baráka se učí angličtinu s rodilým mluvčím.

Výuku vede Jason Stanlely Wangle původem ze Spojených států amerických, z Oregonu. Jason do České republiky přišel v létě roku 1999 jako učitel na University of New York in Prague (UNYP). Od té doby žije a působí v Čechách. Od roku 2006 vede jazykovou školu Wangle school v Litoměřicích. Oženil se zde a má tři děti.

Jako učitel a pedagog tvrdí, že žádné učení nemusí být nudné. „Je to hlavně o přístupu pedagoga,“ tvrdí Wangle. S humorem a nadhledem chce také přistupovat i k výuce na základních školách. Hlavní důraz klade na konverzaci. Snaží se děti zaujmout a navázat s nimi komunikaci o věcech, které je zajímají. „Děti se nechtějí bavit o počasí, ale o hudbě, moderních technologiích, o módě, o filmech a podobně,“ říká pedagog.

Výuku hradí město Lovosice ze svého rozpočtu. „Pro školy to neznamená žádné další finanční zatížení navíc. Projekt potrvá po dobu jednoho školního roku. Po jeho skončení zhodnotíme ohlasy žáků a pedagogů na jednotlivých školách a zvážíme další pokračování,“ uvedl starosta města Milan Dian.

Rodilý mluvčí vyučuje žáky šestých až devátých tříd.

Red

Red