Černá kronika z Podřipska

Mařil a havaroval
V pátek ve večerních hodinách řídil 22letý muž osobní vozidlo značky Mazda po místní komunikaci v obci Straškov. Při projíždění levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace a narazil do zaparkovaného vozidla značky Peugeot, které bylo nárazem odhozeno na další zde zaparkované vozidlo značky Citroen. Při havárii naštěstí nebyl nikdo zraněn. Alkohol byl u mladíka dechovou zkouškou vyloučen a celková škoda je odhadnuta na 35 tisíc korun. Následnou kontrolou však policisté zjistili, že mladík má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel na 24 měsíců. Za své jednání je nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání za což mu hrozí až tříleté vězení. Příčiny a okolnosti této nehody vyšetřují dopravní policisté.

Vandal v autobusu
Oznámení o řádění vandala přijali v pátek policisté od řidiče linkového autobusu. Na trase mezi zastávkami obcí Hněvice a Robeč zničil neznámý pachatel potahy sedaček. Rozřezáním potahů způsobil škodu ve výši 12 tisíc korun. Pro přečin poškození cizí věci po neznámém pachateli pátrají roudničtí policisté.

Zapomenuté klíče
Na zapomnětlivost doplatil majitel bytu ve Štětí. V nočních hodinách z neděle na pondělí vnikl do jeho přízemního bytu neznámý pachatel, který využil zapomenutých klíčů v zámku vstupních dveří. Z předsíně bytu odcizil dvě příruční zavazadla s obsahem peněženek s finanční hotovostí a osobními doklady. Následně ze společných prostor domu odvezl zde uskladněné dámské jízdní kolo. Škoda je odhadnuta na více jak 3 tisíce korun. Po neznámém zloději pátrají policisté pro podezření z trestného činu porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení hrozí dotyčnému až dvouleté vězení.

22. 1. 2013
nprap. Pavla Kofrová

Red

Red