Skauti z Libochovic tábořili pod Luží

cca 2 km od státních hranic s Německem. Uprostřed voňavých lesů a majestátných vrcholů se junáci odměnili za celoroční práci, schůzky, výlety a další aktivity.

Hráli hry, vyráběli deníky, pouštěli draky, zpívali skautské a trampské písničky, soutěžili a podnikali krásné výlety po Lužických horách. Ve stínu lesa nevadila ani třicetistupňová vedra a tak skauti zdolali dva ze tří nejvyšších vrcholů, a to Luž (793 m.n.m.) a Jedlovou (774 m.n.m.). Prohlédli si linii obranných bunkrů ze druhé světové války, vykoupali se pod přehradou Naděje, navštívili zříceninu hradu Milštejna a přírodní zajímavost – Sirný pramen. Několik minut strachu zažili při tradiční stezce odvahy. Sbírali lesní plody (houby, borůvky, maliny, ostružiny atd.) a denně se koupali v padesát metrů vzdáleném bazénu. Veliký den zažila také Tánička a Jiřík, kteří si řekli své „ano“ a zažili pravou táborovou svatbu.

Vrcholem tábora byla samozřejmě nováčkovská zkouška a následný slib. Do velké skautské rodiny tak přibyla jedna světluška a jedna skautka, které se budou snažit jako my ostatní prosazovat pravdu a lásku, být prospěšné vlasti a společnosti a žít správný život.

VaDa

Red

Red